Відображення в обліку фактів господарської діяльності за допомогою «типових» операцій в конфігурації «Бухгалтерія 8», редакція 2.0.
Типова операція призначена для полегшення введення повторюваних операцій і являє собою шаблон введення даних про господарську операцію та формування проводок бухгалтерського обліку.
За допомогою типової операції можна описати склад і принципи формування проводок в тих випадках, коли для відображення господарської операції в прикладному рішенні не передбачено відповідних документів.
Шаблони типових операцій зберігаються в довіднику «Типові операції», який відкривається з розділа «Операції»
Створимо новий вид типової операції. Для цього в довіднику «Типові операції» натискаємо кнопку «Створити»:
Для початку заповнюємо в «шапці» поле «Зміст операції», тобто за фактом її найменування:
Форма шаблону типової операції має дві закладки «Бухгалтерський і податковий облік» і «Список параметрів»
На закладці «Бухгалтерський і податковий облік» відображається таблична частина – набір шаблонів для автоматичного формування проводок обліку.
У табличну частину вводяться записи, кожної з яких буде відповідати автоматично сформована проводка. При виборі значення для поля видається форма з вибором варіанта заповнення:
- параметр– використовується для значень, які заздалегідь невідомі і встановлюються в момент створення документа «Операція»
- Значення– це фіксований параметр, котрий встановлюється в документ «Операція» за замовчуванням і його не потрібно буде вибирати при введенні документа «Операція».
На закладці «Список параметрів» вказуються дані, які самі використовуються при формуванні операції (наприклад, такі, як об’єкти аналітичного обліку). Параметри будуть запитуватися системою при вводі типової операції
. Додамо параметр, натиснувши на кнопку «Створити» і заповнивши всі поля: «Ім’я параметра», «Тип параметра» і «Підказка», яка буде відображатися при додаванні нової операції:
Якщо за допомогою типової операції необхідно внести зміни в регістри, то слід вибрати список регістрів по кнопці «Налаштувати склад регістрів» командній панелі форми шаблону типової операції:
У формі прапорами відзначаються ті регістри, за якими потрібно зробити рухи, при цьому в формі типової операції з’являться відповідні закладки:
Увага!
Будьте уважні при додаванні шаблонів типових операцій. Вся відповідальність за правильність формування ручних операцій, створених на підставі шаблонів ляже виключно на користувача!
Ввести нову операцію на підставі шаблону типової операції можна трьома способами:
- У довіднику «Типові операції» вибрати потрібну операцію, встановивши на неї курсор миші і натиснути кнопку «Ввести операцію:
- У картці типової операції натиснути кнопку «Ввести операцію»:
- У журналі документів «Операції, введені вручну» по кнопці «Створити» вибрати пункт «Типова операція»:
в списку вибрати потрібну типову операцію і натиснути кнопку «Вибрати»:
У кожному з описаних способів буде сформований новий документ «Операція». Необхідні для формування проводок параметри слід ввести на закладці «Типова операція»:
Після введення параметрів по натисканню кнопки «Заповнити» в формі типової операції, на закладці «Бухгалтерський і податковий облік» будуть відображенні сформовані проводки:
Якщо в подальшому шаблон типової операції буде змінений, то через журнал операцій можна переформувати всі операції, введені раніше. Для цього слід відкрити кожну операцію, введену на підставі старого шаблону і заново сформувати проводки за допомогою кнопки «Заповнити».