Як автоматизувати процес доставки в УТ 3.1
Як автоматизувати процес доставки в УТ 3.1
Конфігурація Управління торгівлею 3.1 дає широкі можливості оптимізувати процес достави товарів. Прикладне рішення дозволяє автоматизувати як доставку товару, замовленого клієнтами, так і переміщення власного товару між місцями його зберігання. Здійснюватися доставка може як власним транспортом компанії, так і з залученням сторонніх перевізників. При формуванні завдання на перевезення враховується вантажопідйомність транспортних засобів, маршрути формуються з урахуванням зони доставки та порядку слідування транспорту за адресами.
Для початку роботи з підсистемою доставки потрібно зробити певні налаштування: у розділі
Адміністрування – Склад та доставка – Доставка необхідно увімкнути прапорець «Управління доставкою» (як вказано на малюнку):
Після увімкнення підсистеми Управління доставкою у розділі Склад з’явиться додатковий підрозділ «Управління доставкою», який до цього не відображався. У ньому можна заповнити інформацію у довідниках «Типи транспортних засобів» та «Зони доставки».
Заходимо у розділ Склад – Налаштування та довідники – Управління доставкою (як вказано на малюнку):
Довідник «Типи транспортних засобів» містить інформацію про транспортні засоби підприємства, їх вантажопідйомність та місткість. Це дає змогу оптимізувати кількість рейсів та слідкувати за раціональним завантаженням автомобілів. Інформація про транспортний засіб може використовуватись про оформленні завдань на перевезення та для друку Товарно-транспортної накладної. У тому випадку, коли в картці транспортного засобу встановлений прапорець «Тільки для друку ТТН», то цей транспортний засіб не буде приймати участь у процесі розподілу завдань на перевезення.
Довідник «Зони доставки» містить інформацію про виокремлені територіальні зони, які використовуються для оптимізації маршрутів при оформленні доставки власним транспортом підприємства. Це можуть бути райони міста/області, або самостійно визначені умовні територіальні зони.
Для роздільного планування замовлень на доставку з використанням унікальних адрес та контактів для кожного пункту доставки використовується інформація з довідника Партнери. Для тих покупців, які мають декілька адрес доставки товарів, в довіднику Партнери створюють головного контрагента (самого покупця) та підпорядкованих йому партнерів на кожну адресу доставки (торгової точки/філіалу). Відповідно кожному підлеглому партнеру вказується його індивідуальна адреса доставки, телефони та контактні особи.
Для здійснення додаткового контролю за відповідністю вагових характеристик та об’єму товарів, що відвантажуються вантажопідйомності та місткості транспортних засобів, необхідно заповнити для кожної позиції номенклатури її вагу та об’єм.
Для цього заходимо у розділ Продаж – Номенклатура, обираємо необхідний елемент довідника Номенклатура та заповнюємо об’єм та вагу (як вказано на малюнку):
Інформація про обраний спосіб доставки при переміщенні власних товарів підприємства вказується на вкладці «Доставка» в документі «Переміщення товарів». Необхідно обрати один із способів:
– Самовивіз
– До склада-отримувача
– Силами перевізника
Для товарів, які реалізуються клієнтам інформація про обраний спосіб доставки товару та адресу доставки вказується в на вкладці «Доставка» у документах продажу («Замовленні клієнта», «Реалізації товарів та послуг») (як вказано на малюнку):
В прикладному рішенні передбачено три способи доставки товару покупцеві: самовивіз, доставка до клієнта та доставка силами перевізника.
При обранні способу доставки Самовивіз клієнт самостійно забирає придбаний ним товар зі складу.
При обранні способу До клієнта в документі вказується адреса доставки, зона доставки та інтервал бажаного часу доставки. При оформленні завдань на перевезення інформація про адресу і зону доставки може уточнюватись менеджером, який оформлює доставку в документі «Завдання на перевезення».
При обранні способу Силами перевізника можна обираємо один з варіантів забору товару перевізником: «З нашого складу» (перевізник самостійно забирає товар на нашому складі) або «За адресою» (ми відвозимо товар на склад перевізника, а перевізник доставляє товар отримувачу.
Як підсумок можна сказати, що після здійснення усіх необхідних налаштувань та заповнення відповідних довідників для коректного оформлення доставки необхідно дотримуватись певної послідовності:
- Вибрати спосіб доставки, заповнити адресу та зону доставки в документах продажу
- Створити завдання на перевезення
- Скомплектувати на складі замовлення на основі завдання на перевезення
- Підготувати комплект супровідних документів для замовлення
- Оформити відправку рейсу
- Зареєструвати факт виконаної доставки товару