Облік ПДФО у конфігурації Бухгалтерія 8 редакція 2.0
Підприємство, що здійснює виплати працівникам, за трудовими договорами і договорами цивільно-правового характеру, обчислюють податок на доходи фізичних осіб -ПДФО, утримують і перераховують ПДФО до бюджету. Розглянемо яким чином це відобразити в Бухгалтерії 2.0.
У конфігурації дані з обліку доходів для обчислення ПДФО відображаються в регістрі накопичення – «ПДФО працівників». Знайти регістр можна через меню Всі функції-Регістри накопичення:
У довіднику “Види доходів ПДФО” відображено класифікацію доходів, що нараховуються. Якщо необхідно,то його можна доповнювати самостійно за аналогією з уже заповненими рядками.Знаходиться довідник в меню Зарплата і кадри-Довідники та настройки.
Пільги,які використовуються при нарахуванні ПДФО,відображаються в довіднику «Види пільг ПДФО». Довідник можна знайти наступним шляхом: меню Зарплата і кадри-Довідники та настройки-Настройки обліку зарплати-закладка Податки і внески-Додаткові налаштування ПДФО. Тут же є довідники з розмірами ставок і розмірами пільг ПДФО.
Для розрахунку деяких пільг ПДФО необхідно заповнити індивідуальні дані фіз. осіб,такі як: наявність дітей, їх вік, наявність у дітей або у самої фіз. особи інвалідності. Ці дані заповнюються в картці фіз. особи на закладках “Склад сім’ї» і «Спеціальні статуси фіз. осіб”. Відомості по пільгах ПДФО співробітників відображаються в програмі документом “Заява на застосування пільги ПДФО”, документ знаходиться в меню Зарплата і кадри-ПДФО. У ньому зазначаються: призначена пільга, дата, з якою вона застосовується, встановлюється прапорець актуальності застосування. Якщо пільга припиняє право дії,тоді формується новий документ «Заява…»,в якому зазначається дата припинення і прапорець актуальності вже не ставиться.
Утримується ПДФО з фіз. осіб-співробітників підприємства і контрагентів-СПД. Нарахування податку співробітникам проводиться документом «Нарахування зарплати», на закладці «ПДФО». Якщо необхідно,то дані можна відкоригувати тут в ручну при установці прапорця “Коригування ПДФО”.
Якщо у працівника є пільга ПДФО,то на закладці «ПДФО» відобразиться сама пільга, її сума і кількість застосовуваних пільг.
Відображення взаєморозрахунків з ПДФО для контрагентів СПД проводиться документом «Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1ДФ». Знаходиться він в меню Зарплата і кадри-ПДФО. Формується документ за період квартал і заповнюється по кнопці Заповнити.
Згідно з Податковим кодексом України організація повинна проводити перерахунок ПДФО. Такий перерахунок проводиться документом “Нарахування зарплати” зі встановленням прапорця- ” Перерахунок ПДФО з початку року»
Потім натискаються кнопки «Заповнити» і «Перерахувати». Дані з ПДФО та військового збору до документа заповняться за місяцями року.
Якщо при перерахуванні ПДФО допущена помилка і перераховано менше податку,ніж нараховано,то доплату відсутньої суми можна відобразити у програмі так: сформувати документи “Відомість в банк” (або “Відомість в касу”) з видом виплати-“Чергова виплата з погашенням боргів”, якщо борг погашається одночасно з виплатою заборгованості по заробітній платі або “Перерахування ПДФО (без виплати зарплати)”, якщо сплачується податок у бюджет окремо від виплати зарплати співробітникам. Далі оформляється документ “Списання з банківського рахунку” з видом операції “Перерахування податків/внесків із заробітної плати” та вказується документ виплати(відомість).