Початок роботи з конфігурацією «Управління невеликою фірмою».
УНФ – це автоматизоване рішення для ключових процесів управління на підприємствах малого бізнесу
Конфігурація підходить практично для будь – виробничих, сервісних, торгових та інших компаній, що традиційно відносяться до сегменту малого бізнесу.
Прикладами сфер діяльності таких компаній можуть бути: виробництво і продаж кондиціонерів, оренда, автосервіс, видавничий бізнес, інжинірингові компанії, інтернет-магазини, інформаційні технології, кадрові агентства, консалтинг, наука і наукове обслуговування, торгівля, навчання, охоронні послуги, посередницькі послуги, постачання товарів, продукції, матеріалів і устаткування, підрядні (проектні) роботи, виробництво, реклама і дизайн, ріелтерські послуги, сфера побутових послуг (ательє, салони краси тощо), сервісні компанії, центри технічного обслуговування, будівництво та ремонт, транспортні послуги, Юридичні консультації та нотаріальні послуги та багато інших.
У конфігурації «Управління невеликою фірмою » не реалізовано ведення бухгалтерського обліку. Для ведення бухгалтерського обліку рекомендується використовувати конфігурацію «Бухгалтерія 8», а для полегшення життя бухгалтерам, в конфігурації «Управління невеликою фірмою » реалізований механізм обміну даними.
Значення деяких параметрів необхідно встановити відразу при первинній настройці, до початку експлуатації системи (в тому числі і до вводу початкових залишків), значення інших параметрів можна встановлювати пізніше, при появі такої необхідності.
Управління складом розширеної функціональності проводиться у формі налаштування «Ще більше можливостей», панель розділів «Головне» – «Налаштування».
На наведеному нижче малюнку схематично показана стандартна функціональність конфігурації і можливості її розширення шляхом включення відповідних налаштувань.
Важливо!!
Не передбачено відключення розширеної функціональної можливості підключеної в процесі роботи. При наявності в системі облікових даних відключення опції неможливо.
Якщо компанія до початку роботи в конфігурації, вже вела якусь господарську діяльність, то після здійснення початкових установок слід ввести початкові залишки.
У конфігурації для введення початкових залишків призначений документ «Введення початкових залишків». Перейти до списку документів можна з розділу конфігурації «Компанія», вибравши на панелі навігації розділ «Введення початкових залишків».
По кожному розділу обліку можна ввести кілька документів “Введення початкових залишків” , на дату попередню початку ведення обліку в конфігурації.
Попередні дії перед налаштуванням синхронізації.
Якщо підприємство передбачає обмін даними між конфігураціями, то перед початком установки синхронізації даних необхідно виконати наступні дії в інформаційних базах конфігурацій «Управління невеликою фірмою » і «Бухгалтерія 8»:
• У конфігураціях БДУ і УНФ повинна бути введена інформація про ті організації, за якими буде мігрувати інформація при синхронізації даних. Для цих організацій має бути визначена облікова політика бухгалтерського та податкового обліку в конфігурації БДУ. Синхронізація організацій при первісному обміні даними проводиться по повному найменуванню організації.
• У конфігурації БДУ повинна бути правильно заповнена інформація в регістрах відомостей, що забезпечують заповнення бухгалтерських рахунків за промовчанням (Рахунки обліку номенклатури», «Рахунки розрахунків з контрагентами»).
• У конфігурації БДУ повинен бути вказаний Тип планових цін», повинні бути сформовані ціни за цим типом цін і заповнений реквізит «Стаття витрат» для номенклатури, яка бере участь у виробничих операціях.
* Інформація про початкові залишки не мігрує між конфігураціями. Тому перед початком синхронізації даних необхідно ввести інформацію про початкові залишки самостійно.
• У конфігурації УНФ повинні бути коректно включені функціональні опції (в разі ведення обліку по декількох організаціях у розділі «Головне» – «Налаштування» – «Ще більше можливостей» – «Компанія» повинен бути встановлений прапор «Кілька організацій», у разі комісійної торгівлі в розділі «Головна» – «Налаштування» – «Ще більше можливостей» – «Продажу» повинен бути встановлений прапор «Приймання товарів на комісію» тощо).
• У конфігурації УНФ повинен бути коректно заповнений довідник “співробітники”, так щоб в ньому були присутні підзвітники з конфігурації БДУ. Тобто у таких співробітників повинен бути заповнений реквізит «Фіз. особа» відповідним елементом довідника.
• В конфігураціях УНФ і БДУ бажано заповнити обліковий вид цін номенклатури.
• Якщо облік ведеться в конфігурації УНФ і дані необхідно вивантажити в конфігурацію БДУ, то перед початком синхронізації даних у конфігурації БДУ повинні бути введені початкові залишки (товарів, взаєморозрахунків з контрагентами, ПДВ) на момент початку синхронізації даних.