Налаштування кадрового обліку в конфігурації BAS Бухгалтерія КОРП, редакції 2.1
Відкриємо форму Налаштування кадрового обліку, вибравши в розділі “головне”, в розділі “Налаштування” настройку “Кадри”:
Налаштування відносяться до всього підприємства, тобто до всіх організацій, за якими ведеться облік в програмі.
- прапор “використовувати програму для кадрового обліку і розрахунку заробітної плати» включає можливість розрахунку зарплати і ведення кадрового обліку. В результаті встановлення прапора стають доступні параметри для настройки розрахунку зарплати і кадрового обліку:
- прапор “контролюється унікальність табельних номерів” дозволяє проводити перевірку унікальності табельного номера (наявності інших співробітників з таким же табельним номером) при його призначенні. Якщо настройка встановлена, то при записі співробітника проводиться перевірка наявності інших співробітників з таким же табельним номером. У разі виявлення таких співробітників буде видано повідомлення, і співробітник з повторюваним номером записаний не буде. Якщо настройка не встановлена, то програма не перешкоджає запису різних співробітників з однаковим табельним номером:
- прапор “Використовується робота з неповною ставкою” дозволяє передбачати в штатному розкладі неповні штатні одиниці, складати графіки неповного робочого часу і оформляти кадрові документи (накази) на співробітників, що працюють на подібних умовах:
- прапор “Використовуються підробітки” дозволяє реєструвати збільшення посадових обов’язків співробітників без оформлення наказів про прийом на роботу за внутрішнім сумісництвом (без «засмічення» Списку співробітників), шляхом оформлення підробітку. Якщо прапор встановлений-стають доступні документи “Призначення підробітку” і “Припинення підробітку”, а також звіт “Підробітки” (розділ “Кадри” – звіти по кадрам). При оформленні підробітку можна призначити співробітнику планові нарахування і графік роботи, аналогічно оформленню прийому на роботу. Після призначення підробітку співробітник продовжує бути представлений в Списку співробітників одним записом. Однак при заповненні деяких документів, наприклад, табеля обліку робочого часу, з’являється можливість ввести дані окремо для співробітника і для його підробітку (найменування підробітку співробітника доповнюється уточненням, заданим при його призначенні):
- прапор «Використовується облік спецстажу” надає можливість ведення обліку спецстажу з метою формування звітності з ЄСВ:
- прапор “П-3 для відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами” надає можливість друкувати накази про надання відпусток працівнику (уніфікована форма № П-3) для лікарняних листів у разі відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та їх відображати в особистій картці (форма № П-2):
- Налаштування штатного розкладу виконується в спеціальній формі, яка відкривається за відповідним гіперпосиланням:
і відображається у формі Налаштування кадрового обліку:
- прапор “Використовувати перенесення залишків відпустки при звільненні перекладом” дозволяє підприємству переносити залишки відпусток при перекладі співробітників між організаціями:
- встановлення прапора “Ведеться військовий облік” дозволяє в програмі автоматизувати ведення військового обліку на підприємстві. Поряд із загальними відомостями про організації і співробітників, забезпечується зберігання відомостей про військовий облік, а також автоматичне заповнення на їх підставі відповідного розділу особистої картки співробітника:
Реалізовані основні документи (друковані форми) і звіти, необхідні для подання у військові комісаріати та органи місцевого самоврядування, передачі співробітникам і зберігання в організації. При включенні можливості ведення військового обліку стають доступні:
- розділ військовий облік в картках організації і співробітника;
- звітні форми загального військового обліку;
- аналітичний звіт Аналіз змін особистих даних співробітників,
- документ Листок повідомлення про зміни
- і звітна форма відомості про зміни для військкомату.
- прапор “Ведеться облік бронювання громадян на період мобілізації та на воєнний час» стає доступний, якщо встановлено прапор” ведеться військовий облік»:
Даний прапор встановлюється, якщо планується вести облік громадян, які стоять на спеціальному військовому обліку, заброньовані за органами державної влади, місцевого самоврядування або організаціями на період мобілізації та на воєнний час або положення. При включенні цієї можливості стають доступні:
- розділ військовий облік в картці посади;
- документи для оформлення бронювання;
- звітні форми спеціального військового обліку.
- прапор “Вести облік спеціальностей співробітників” дозволяє в інформаційних цілях зберігати відомості про те, якими спеціальностями повинен володіти співробітник для заміщення тієї чи іншої посади. В результаті встановлення Прапора і збереження настройки в картці посади (розділ «кадри», група «штатний розклад» – «посади») і позиції штатного розпису (розділ «кадри», група «штатний розклад» – «штатний розклад») з’явиться можливість перерахувати необхідні спеціальності:
- Налаштування правила формування представлення елементів довідника співробітники в звітах і документах:
Для швидкого візуального розрізняння співробітників, що мають, наприклад, кілька місць роботи в організації (сумісництво), або працюють тільки за договором ЦПХ, або вже звільнених є можливість вказати Доповнення до подання в їх картках. За замовчуванням обраний варіант “прізвище Ім’я по батькові [Доповнення]”. Якщо вибрати, наприклад, варіант “прізвище Ім’я по батькові (вид зайнятості) [доповнення]”, то не доведеться вручну доповнювати найменування для сумісників, договірників і звільнених співробітників. Програма сама буде додавати відповідне доповнення в залежності від поточного стану співробітника. При цьому залишається можливість вказати будь-яке інше Доповнення вручну, і воно також буде враховуватися при формуванні найменування. Ця настройка поширюється тільки на представлення саме співробітників, а не фізичних осіб.якщо в якихось документах і формах передбачена робота з фізичними особами, то вони будуть виводитися у форматі «прізвище Ім’я по батькові [доповнення]», де [Доповнення] вказується в картці фіз. особи (розрізнення тезок). Також від налаштування залежить представлення співробітників тільки в документах і звітах, на формування подання безпосередньо в Списку співробітників за замовчуванням налаштування не поширюється.